Maj 21 2019 07:20:27
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. lutego 2017 r.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od dziś rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W środę już Popielec. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Pomyślmy o naszych umartwieniach, postanowieniach.
Msze św. w środę o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głowy popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Hospicja działające w naszej diecezji.

3. W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali. Aby każdy miał możliwość uczestniczenia w tym nabożeństwie, chcemy podobnie, jak w roku ubiegłym, śpiewać Gorzkie Żale w kolejne niedziele po kolejnych Mszach świętych. I tak w przyszłym tygodniu po Mszy świętej o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i w piątek od 16.00 dla wszystkich dzieci i młodzieży. W piątek nawiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

6. Natomiast w I czwartek miesiąca będziemy modlili się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. Ks. Biskup Jan Tyrawa przybędzie do naszej parafii w czwartek 9 marca. Zapraszam wszystkich na spotkanie o godz. 15.30 w Domu Kultury, a następnie na Mszy św. o godz. 17.00.

8. Dziś po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

9. W Wielkim Poście w naszej parafii będzie katecheza przedmałżeńska (tzw. kurs przedmałżeński) dla dorosłych z całego dekanatu. Spotkania będą odbywały się w kolejne soboty, począwszy od najbliższej – 4 marca o godz. 18.00 w naszym kościele. Jeśli ktoś ma „zaległości” i chciałby skorzystać to zapraszam. Warunkiem uzyskania zaświadczenia będzie systematyczne uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. Spotkania nie są przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, tylko dla dorosłych.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Od tego numeru Przewodnik zmienia swoją szatę graficzną i przede wszystkim treść. Jak pisze we wstępie Ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny, „Pismo Święte, które uczy wrażliwości na złożoność życia człowieka, mądrość papieża Franciszka oraz niezależność polityczna to przyszłość dziennikarstwa w odnowionym „Przewodniku Katolickim”. Jest tam znany już dodatek „5 minut dla Boga”, zawierający krótkie modlitwy i rozważania na każdy dzień marca. Warto zapoznać się też z artykułem „15 sposobów na Wielki Post”. Może ktoś, kto dotąd nie sięgał po prasę katolicką, zechce spróbować i nie pożałować? Cena pozostaje bez zmian 5,- zł.

11. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządki w kościele i w otoczeniu. Rozpoczniemy od godz. 9.00. Bardzo proszę o pomoc uczniów kl. III gimnazjum i ich rodziców.

12. Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Panka z Brzostowa, jego pogrzeb odbył się w środę. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie.…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka