Maj 27 2019 10:07:44
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 12. lutego 2017 r.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza, 2 niedziela Wielkiego Postu, to niedziela „Ad gentes”, jej hasło: "Gdzie misjonarze - tam nadzieja". Do skarbony zbierane są ofiary na pomoc Misjonarzom. My konkretnie chcemy wesprzeć Kapłana naszej diecezji, Ks. Jakuba Szałka i budowę szkoły w Czadzie.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień po Mszy św. o 11.00.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Następnie Msza św.

4. Dzisiaj Pączki dla OLGI od godz. 8.00 w Domu Kultury. Dochód całkowity zostanie przekazany na leczenie 3l. OLGI GRUSZKA.

5. Wiosenna akcja krwiodawstwa planowana jest na niedzielę 26 marca. Może to być nasz wyjątkowy dar – jałmużna postna, która może uratować komuś ŻYCIE lub zdrowie!!! Biała niedziela – bezpłatne badania - też 26 marca.

6. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy w 4 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 26 marca. Przygotujmy się duchowo, zaplanujmy też czas, módlmy się za ojca rekolekcjonistę, którym będzie Ks. Marcin Wierzchosławski z Więcborka. Ks. Marcin jest znany w naszej parafii. Przyjeżdża do Brzostowa na rekolekcje i dni skupienia z osobami niepełnosprawnymi. Jednocześnie poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan podam za tydzień.

7. Drogę Krzyżową ulicami Miasteczka przeżyjemy w sobotni wieczór 1 kwietnia.

8. Spowiedź święta w naszej parafii będzie natomiast 5 kwietnia.

9. Jutro mija 4 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Wspierajmy modlitwą posługę Ojca Świętego i wsłuchujmy się w jego nauczanie.

10. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym, przy wypełnianiu PIT-ów można wspomóc 1% różne organizacje pożytku publicznego.

11. Organizowana jest pielgrzymka do MEDJUGORIE połączona ze zwiedzaniem Chorwacji. Wszystkich chętnych zapraszam, by ostatecznie zdeklarowali się do przyszłej niedzieli. Termin 1 - 9 sierpnia 2017r.

12. Księża z Seminarium w Gnieźnie, którzy prowadzą Dzieło Biblijne, organizują też wyjazd do Ziemi Świętej w październiku br. Gdyby ktoś chciał skorzystać, to proszę o kontakt. Podam bliższe szczegóły.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka