Maj 27 2019 09:40:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 5. czerwca 2011 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to jednocześnie IV Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia przeżywany pod hasłem Dziękujemy za beatyfikację Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej – wotum całego Narodu. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

3. Przeżyliśmy III Festyn Parafialny. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim!!!, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się przyczynili – paniom za upieczenie ciast, Sponsorom za ofiarowanie fantów do loterii, wszystkich artykułów spożywczych . Tych osób jest tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”!!! Dziękuję Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Festyn przyniósł 13.500,- zł wpłacone na konto parafialne. To więcej jak przed rokiem. BÓG ZAPŁAĆ!!! Osoby zaangażowane w Festyn proszę na spotkanie w środę na plebanię na godz. 18.00.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci, numer czerwcowy. Serdecznie polecam i zachęcam.

5. Odpust w Grabównie ku czci św. Antoniego za tydzień – suma odpustowa o godz. 12.15.

6. Przypominam, że jako chrześcijan obowiązuje nas prawo Boże i kościelne. Jednym z przykazań kościelnych jest: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Unikajmy więc wtedy wszelkich zabaw i rozrywki, podejmijmy natomiast czyny pokutne, którymi są: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwianie przez wierniejsze pełnienie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Proszę abyśmy o tym zawczasu pomyśleli i pamiętali organizując różne wesela, studniówki, bale, dyskoteki, 18-tki i inne uroczystości rodzinne, szkolne itp.

Niech nam Pan Bóg błogosławi na cały tydzień.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka