Maj 27 2019 09:53:24
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2. kwietnia 2017 r.

5 niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przypada 12 r. śmierci Papieża, św. Jana Pawła II. Przyzywajmy Go jako orędownika w naszych modlitwach, wracajmy do Jego nauczania. Dziękuję za przygotowanie i prowadzenie rozważań podczas wczorajszej drogi krzyżowej ulicami Miasteczka i wszystkim za udział w tej modlitwie.

2. Gorzkie Żale dziś po Mszy św. o 9.30 za tydzień po Mszy św. o 11.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, następnie Msza św.

3. Spowiedź święta w naszej parafii w PIĄTEK !!!
Do południa od 10.30 – 11.30 i wieczorem od 19.00 – 20.00
PAMIĘTAJMY: PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU NALEŻY SIĘ WYSPOWIADAĆ, A W CZASIE WIELKANOCNYM KOMUNIĘ ŚW. PRZYJĄĆ.

4. Jest to pierwszy piątek miesiąca, dzieci i młodzież przychodzą do spowiedzi z rodzicami również wieczorem. Wtedy też okazja do Komunii świętej wynagradzającej.

5. W dniu spowiedzi św. możemy złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Za tydzień już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na kwiecień – w cenie 5,90.

8. Dzisiaj w Domu Kultury od 14.00 jarmark wielkanocny.

9. Przed tygodniem uzbieraliśmy blisko 16 litrów krwi. Wszystkim Dawcom i osobom, które jak zawsze pomagały, serdecznie dziękuję.

10. Za tydzień w niedzielę 9. kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.00 pomodlimy się wspólnie na rozpoczęcie „sezonu” jednośladów. Zapraszam do tej modlitwy kierowców motocykli i skuterów. Następnie pobłogosławimy wszystkie pojazdy, które proszę ustawić przy kościele.

11. Chcemy jak co roku zorganizować Festyn Parafialny. Zapraszam osoby chętne do pomocy i z pomysłami na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy św. na plebanię.

12. Dziękuję za udział w rekolekcjach za wspólną modlitwę. Dzieciom z naszej szkoły dziękuję za ofiary, którymi podzieliły się, by wspomóc budowę szkoły w Czadzie.

13. Bóg powołał do wieczności śp. Hilarego Lehmanna z Piły, jego pogrzeb odbył się we wtorek. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie.…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka