Maj 27 2019 10:15:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. kwietnia 2017 r.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

2. We środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za Ojczyznę szczególnie będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag na naszych domach w barwach narodowych.

3. W środę 3 maja zaproszeni jesteśmy na 2 piknik w sadzie czereśniowym Pana Jerzego Wróbla na Wolsku. W programie różne konkursy i zabawy, ognisko i inne niespodzianki. Szczegóły na afiszach.

4. Z kolei w czwartek 4 maja przypada święto świętego Florianapatrona Strażaków. Modlimy się szczególnie za strażaków, którzy służą wszystkim potrzebującym pomocy w pożarach, wypadkach i innych zagrożeniach miejscowych. Zapraszam wszystkich Strażaków, ich rodziny i wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00. Wcześniej spotkamy się o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od 17.00 i piątek od 16.00. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00.

6. Bóg zapłać za ofiary na pomoc humanitarną dla Syrii, w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1241 zł. Natomiast na budowę szkoły w Czadzie przez cały Wielki Post zebraliśmy 1650 zł. Ofiary te zostały już przekazane.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też majowy numer Małego Przewodnika dla dzieci.

8. Organizowana jest pielgrzymka do MEDJUGORIE połączona ze zwiedzaniem Chorwacji. Termin 1 - 9.08. 2017 r. Są jeszcze wolne miejsca, gdyby ktoś jeszcze chciał się dołączyć. Można pytać o szczegóły.

9. Przyszła niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. A w najbliższą sobotę w katedrze bydgoskiej o g. 10.00 nasz były praktykant, kleryk Marcin Szuster, przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu diakona. Księdza Marcina polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

10. Dzieci do I Komunii św. przystąpią za trzy tygodnie 21 maja. Chcemy na ten dzień przygotować nasz kościół i całe otoczenie. Sprzątanie kościoła będzie w sobotę 14 maja. Ale mam prośbę do ojców o skoszenie trawy już w najbliższym czasie, szczególnie na części nowego cmentarza. Zawsze można podjechać i kosić w czasie dla siebie stosownym.

Maturzystom życzymy świateł Ducha Świętego
na czas egzaminu dojrzałości.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka