Maj 24 2019 21:04:27
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 14. maja 2017 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 11.00, za tydzień po godz. 8.00., w dni powszednie po Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Dzieci w sobotę o godz. 9.00 będą miały swoją spowiedź św. Wtedy też okazja do spowiedzi św. dla rodzin dzieci. Dziękuję rodzinom dzieci I-Komunijnych za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia.

3. Natomiast jutro na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Zapraszam dzieci i ich bliskich.

4. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca - Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę przeznaczamy na cele remontowe naszych ołtarzy.

5. Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy wyruszy w tym roku w poniedziałek 26. czerwca, powrót w piątek 30. czerwca. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

6. We wtorek odpust w Kaczorach, ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 11.00 w starym kościele.

7. W najbliższą sobotę w Łobżenicy odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Początek od godz. 15.00, potrwa do 20.30. Zachęcam młodzież, by skorzystała z tej możliwości spotkania z rówieśnikami. Jest to owoc ubiegłorocznych ŚDM w Krakowie.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

9. IX Festyn Parafialny połączony z Dniem Dziecka – za dwa tygodnie - w niedzielę 28.V. Aby wszystko się udało potrzeba zaangażowania wielu osób. Dziękuję za ofiarowane fanty do loterii, ale proszę jeszcze o otwartość i podzielenie się różnymi rzeczami, które wzbogacą i ją urozmaicą. Fanty można przynosić na plebanię. Zwracam się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta do kawiarenki. Co nas czeka w tym roku? - popisy artystyczne, pokazy chemiczne, sportowe i sprawnościowe dzieci i młodzieży, strzelanie z łuku, mecz piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci, kąciki tematyczne prowadzone przez rodziców: malowanie twarzy, salon fryzjerski, kącik florystyczny, kącik sportowy, loteria fantowa - każdy los wygrywa, pokazy strażackie, stoiska gastronomiczne. Chcemy też jako coś nowego i innego zrobić stoisko, gdzie będzie można kupić za symboliczną cenę zabawki i gry dla dzieci. Coś na zasadzie „pchlego targu”. Przykład: nasze dziecko już wyrosło i nie bawi się czymś, co może się z kolei przydać w innym domu. Chodzi o książeczki – bajki dla dzieci, gry planszowe, samochodziki, lalki, sprzęt sportowy, rekreacyjny, oczywiście w dobrym stanie, czasem nawet są to rzeczy nowe, nieużywane. Prośba o przejrzenie swoich szaf i półek i przekazanie tego na potrzeby festynu, przyniesienie na plebanię. W dniu festynu będzie to do kupienia przez chętnych. Ufam, że Pan Bóg nam pobłogosławi, że będzie dobra pogoda i licznie się spotkamy. Dochód z Festynu przeznaczamy na nasze dalsze prace remontowe !!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka