Maj 21 2019 07:05:25
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 21. maja 2017 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzieci dziś przystępują do I Komunii św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 17.00. W przyszły poniedziałek dzieci komunijne z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca, można się kontaktować z Panią katechetką Ewą.

2. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 8.00, za tydzień po godz. 9.30., w dni powszednie po Mszy św.

3. Dziś Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele remontowe naszych ołtarzy.

4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku natomiast w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Boże Ciało w tym roku przypadnie 15 czerwca. Choć jeszcze trochę czasu, to pomyślmy o przygotowaniu trasy (jak co roku), ołtarzach. Chłopców, którzy by chcieli być ministrantami, zapraszam.

7. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w sierpniu. Może ktoś jeszcze się namyśli? Może ktoś z rodziców weźmie dziecko komunijne i z tych prezentów byłby taki piękny wyjazd? Proszę o kontakt.

8. W piątek Dzień Matki. Niech w tym dniu kościół się wypełni, byśmy mogli wspólnie modlić się za wszystkie nasze MAMY !!!

9. IX Parafialny, Rodzinny Festyn połączony z Dniem Dzieckaw przyszłą niedzielę 28.V. Miejsce Festynuboisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Dary serca można jeszcze przynosić na plebanię do czwartku. Jeszcze raz zwracam się do pań z prośbą o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą sobotę lub niedzielę od 10.00 do świetlicy w Brzostowie. Co nas czeka w tym roku? - popisy artystyczne, pokazy chemiczne, sportowe i sprawnościowe dzieci i młodzieży, strzelanie z łuku, mecz piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci, kąciki tematyczne prowadzone przez rodziców: malowanie twarzy, salon fryzjerski, kącik florystyczny, kącik sportowy, loteria fantowa - każdy los wygrywa, pokazy strażackie, stoiska gastronomiczne. Ufam, że Pan Bóg nam pobłogosławi, że będzie dobra pogoda i licznie się spotkamy. Dochód z Festynu przeznaczamy na prace renowacyjne przy naszych ołtarzach!!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka