Styczeń 26 2020 22:35:52
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. maja 2011 r.

1. Kończy się miesiąc maj, dziś nabożeństwo po Mszy św. o 9.30 i ostatnie nabożeństwa jutro i we wtorek.

2. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych odwiedzę od g. 9.00. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza św. dla dzieci. Dalej okazja do spowiedzi św. od 16.00 do 17.00 – w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. o 17.00.

4. Za tydzień w niedzielę IV Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia. W tym roku szczególnie dziękować będziemy za beatyfikację Jana Pawła II oraz dar życia i posługi Kard. Stefana Wyszyńskiego w 30r. jego śmierci. Będzie przeprowadzona przy kościele zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej – wotum całego Narodu.

5. Dziś nasz Festyn Parafialny. Miejsce Festynu – boisko w BRZOSTOWIE. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Przygrywać będzie zespół muzyczny „Koral”. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. występy dzieci na scenie, malowanie, będzie tradycyjne już strzelanie rzutów karnych na bramkę, której będę strzegł osobiście, przeciąganie liny o puchar ks. Proboszcza. Cały czas będą trwały też inne atrakcje, konkursy dla dzieci, przejażdżki starym samochodem cabrio. Będzie loteria fantowa. Będzie pokaz sprzętu grupy antyterrorystycznej Policji z Piły i pokaz tresury psów policyjnych. Cały czas czynna będzie kawiarenka „pod chmurką” z ciastem upieczonym przez nasze Parafianki, kawą lub herbatą, kiełbaska z grilla, żurek z pasztecikiem lub krokietem, nowość – placki po cygańsku, no i chlebek ze smalcem… A wieczorem od godz. 19.00 zabawa taneczna do 24.00. Zapraszamy wszystkich. Cały dochód przeznaczony będzie na nasze prace na cmentarzu. Panie, które upiekły ciasto prosimy o dostarczenie wypieków do świetlicy w Brzostowie.

6. W ostatnim tygodniu doszło do podpisania umowy między Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu a naszą Parafią w sprawie dofinansowania prac na cmentarzu. W ten sposób po blisko 2 latach przygotowywania dokumentów, przy dużym wsparciu naszego Urzędu Gminy i Lokalnej Grupy Działania „Krajna nad Notecią” zakończył się pewien etap. Mam nadzieję, że dalsze nasze wspólne działania przyniosą wymierny owoc w postaci zrealizowania zamierzonych planów, tzn. chodników na cmentarzu i ogrodzenia, a jednocześnie poszerzenia terenu cmentarza. W tym duchu radości tym bardziej dzisiejszy Festyn niech będzie przez nas przeżywany.

7. Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia przed kościołem. W Przewodniku jest dodatek o Prymasie Tysiąclecia.

Niech nam Pan Bóg błogosławi na cały tydzień.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka