Styczeń 23 2020 13:05:36
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. maja 2017 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa też nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę przypada kolejny Dzień Dziękczynienia za wolność Polski. Zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek dzieci komunijne z rodzicami jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka na Rynku o godz. 5.50, wyjazd godz. 6.00. W związku z tym w naszym kościele jutro nie ma Mszy św. Ja w Licheniu odprawię Mszę św. w int. dzieci i wszystkich Parafian.

4. Nabożeństwo majowe – dziś po Mszy św. o g. 9.30, oraz we wtorek i środę po Mszy św.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki z dodatkiem modlitewnym „5 minut dla Boga” cena 5 zł, jest też Mały Przewodnik dla dzieci na czerwiec.

6. Osoby jadące na pielgrzymkę do Medjugorie proszę o dokonanie wpłaty drugiej raty w kwocie 1000,- zł. Można to uczynić przelewem na konto parafii lub wpłacić w naszym banku, zaznaczając od kogo ta wpłata. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.

7. Dzieciom Komunijnym dziękuję za ofiary dla rówieśników w krajach misyjnych. 465,- zł przekazujemy na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. Rodzicom dziękuję za ufundowanie nowej bursy, ampułek i bielizny kielichowej dla naszej Parafii. Dziękuję też za ofiary na cele remontowe.

8. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od 16.00. Przez cały czerwiec po Mszy św. będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

9. W najbliższy piątek nawiedzę chorych z racji I piątku miesiąca z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. i Msza św. z nabożeństwem o 17.00.

10. Dziś nasz Rodzinny Festyn Parafialny. Miejsce Festynu – boisko w BRZOSTOWIE. Rozpoczęcie o godz. 15.00 - potrwa do godz. 19.00. Zapraszam wszystkich i życzę dobrego spędzenia czasu. Szczególnie zapraszam wszystkie dzieci, bo to też z okazji Waszego Święta. Każdy znajdzie coś dla siebie !!! Cały dochód przeznaczony jest na renowację ołtarzy w naszym kościele. Panie, które upiekły ciasto, prosimy o dostarczenie wypieków do świetlicy w Brzostowie od 13.00.

11. W przyszłą niedzielę jednostka OSP w Miasteczku organizuje „Drzwi Otwarte” od godz. 15 – 18. Będzie można zwiedzić remizę, zapoznać się ze sprzętem, wszystko zobaczyć „od kuchni”, a także zapisać się do straży pożarnej, zarówno do drużyny młodzieżowej jak i dorosłej. Zapraszamy całe rodziny, skorzystajmy z tej okazji. Przy okazji dziękujemy strażakom za ich służbę dla naszej społeczności.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka