Maj 21 2019 06:44:25
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. czerwca 2017 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. A w czwartek 8 czerwca święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Dziś w całej Polsce kolejny Dzień Dziękczynienia. Ofiary do skarbony na świątynię Opatrzności Bożej możemy złożyć przed kościołem.

4. My też dziękujemy za udany IX Festyn Parafialny. Pan Bóg nam dał dobrą pogodę i pobłogosławił. Dziękuję za udział, za radość, uśmiech, życzliwość. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, które podjęły konkretną pracę, ofiarując swój czas i siły. Dziękuję pracownikom z Urzędu Gminy, za rozstawienie sceny i namiotów, a Druhom Strażakom za pomoc. Państwu Niedźwiadkom za nagłośnienie. WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ!!!

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki, jest też Mały Przewodnik dla dzieci na czerwiec.

6. Dzisiaj jednostka OSP w Miasteczku organizuje „Drzwi Otwarte” od godz. 15 – 18. Będzie można zwiedzić remizę, zapoznać się ze sprzętem, a także zapisać się do straży pożarnej.

7. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla osób jadących na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w dniach 26 do 30 czerwca br.

8. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

9. Osoby jadące na pielgrzymkę do Medjugorie proszę o osobisty kontakt. Proszę też o dokonanie wpłaty drugiej raty w kwocie 1000 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.

10. Proszę o pomoc w skoszeniu trawy na terenie przy kościelnym oraz na drodze od osiedla i na cmentarzu. Może uda się to przed Bożym Ciałem? Zapraszam w sobotę od godz. 9.00, można też w tygodniu podjechać i jakąś część wykosić. Bóg zapłać.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g.11.00 zapraszam na spotkanie obojga rodziców dzieci obecnych klas I i II. Rozpoczniemy przygotowanie do przyjęcia Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

12. Natomiast w środę na Mszę św. zapraszam uczniów klas I i II gimnazjum. Rozpoczniemy katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tu też obecność obowiązkowa tych, którzy będą chcieli przyjąć ten sakrament w sposób dojrzały i odpowiedzialny.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka