Maj 27 2019 09:27:36
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. czerwca 2017 r.

11 niedziela zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Zakończenie oktawy w czwartek z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania osobom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. w tym dniu też jeszcze procesja wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu, suma odpustowa o godz. 18.30.

3. W piątek o godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci i młodzieży. Zapraszam do modlitwy dziękczynnej za cały rok pracy, pomodlimy się też o dobre i bezpieczne wakacje.

4. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

5. Dzisiaj odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

6. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. Jutro młodzież z całego dekanatu, bierzmowana w tym roku, udaje się na pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Będzie tam dzień skupienia.

8. Parafia w Kaczorach organizuje wyjazd na wschodnie tereny Polski oraz na Ukrainę – Ziemia Wołyńska i Lwów – od 19 do 25 sierpnia br. Zainteresowanych odsyłam do Kaczor.

9. W przyszły poniedziałek rusza 5 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Kto chciałby przekazać pielgrzymom intencje do pomodlenia może to uczynić zapisując je na kartce i podając do mnie aż do dnia wyjazdu.

10. W sobotę 24.czerwca o godz. 15.00 na boisku w Brzostowie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze jednostek naszej gminy połączone z Festynem Ekologicznym. Organizatorzy przewidują konkursy i zabawy z nagrodami, będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, wśród uczestników zostanie rozlosowanych 15 czujników tlenku węgla. Będzie pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego. Zbierane też będą plastikowe nakrętki, baterie i małe akumulatorki. Będzie też zabawa taneczna. Inne szczegóły na afiszu w gablocie.

11. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele remontowe.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka