Maj 27 2019 09:47:04
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 16. lipca 2017 r.

15 niedziela zwykła

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na cele remontowe.

2. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

3. Spotkanie organizacyjno-informacyjne dla osób jadących w sierpniu do Medjugorie i Chorwacji będzie 28 lipca.

4. Dzisiaj odpust w Śmiłowie, ku czci M.B. Szkaplerznej i św. Małgorzaty – suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa poświęcenie pojazdów w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszy św. na parkingu. Na prośbę organizacji MIVA Polska możemy naszą ofiarą wesprzeć zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Św. KRZYSZTOF – podaruj 1 gr za 1 km jako podziękowanie za szczęśliwe podróże”. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Dziękuję za pracę przy pielęgnacji nasadzonych roślin. Dziękuję za pomoc w koszeniu trawy. Ta pomoc jest dalej potrzebna i o nią proszę. Może sprawdziłby się taki pomysł, by osoby, które z drogi kościelnej często korzystają jako swoisty „tranzyt”, poczuły się do takiej pomocy? Jak już mówimy o jeżdżeniu tą drogą, to chcę po raz kolejny też prosić o wolniejszą i bezpieczną jazdę, nie tylko w drodze na nabożeństwa, ale właśnie wtedy, gdy tylko nią przejeżdżamy. Niektórzy kierowcy jadą naprawdę bardzo szybko. Przy okazji też powiem, że któregoś dnia dwóch chłopców na rowerach sprawdzało, czy da się zjechać z tych 42 naszych schodów, bo inni już podobno zjechali. Ci dwaj też byli tego bliscy, ale z okna ich odwołałem. Gdyby się coś złego stało, to kto by ponosił odpowiedzialność?

7. Wszystkim przeżywającym czas wakacyjno-urlopowy życzę dobrego odpoczynku. Witam Gości przybyłych do naszej Parafii.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Agnieszkę Małosek z Grabionnej, jej pogrzeb odbył się w środę oraz śp. Ryszarda Laskę, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 11.00. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka