Maj 23 2019 15:51:49
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. maja 2011 r.

1. We wtorek dzieci klas II jadą na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka o godz. 6.45 na Rynku. Wyjazd o godz. 7.00. Tam uczestniczymy we Mszy św. w Bazylice o godz. 12.00 którą będę sprawował za wszystkich Parafian. Powrót ok. godz. 20.00. W związku z tym nie będzie wieczorem Mszy św.

2. Nabożeństwa majowe, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę przemiennie – dziś po Mszy św. o g. 8.00 a za tydzień po godz. 9.30.

3. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy o żyjących wypraszając dla nich łaski Boże i błogosławieństwo oraz o zmarłych naszych Mamach, modląc się dla nich o życie wieczne w niebie. Uczynimy to szczególnie podczas nabożeństwa majowego.

4. Festyn Parafialny – w przyszłą niedzielę 29.V. Miejsce Festynu – boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 14.00. Szczegóły są wywieszone w gablotach. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy. Na wszystkich czekają różne atrakcje. Zachęcamy do przyjścia w stroju sportowym. Będzie okazja do popisów artystycznych dla dzieci (śpiewanie, malowanie), gry i zabawy, pokaz tresury psów policyjnych, tradycyjne już strzelanie rzutów karnych, pokaz strażacki. Proszę o zorganizowanie drużyn do konkursu przeciągania liny (tutaj pomocni będą sołtysi w mobilizacji swoich mieszkańców). Jeszcze raz zwracamy się do pań, które pragną włączyć się w organizację naszego festynu, o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą niedzielę od 9.00 do świetlicy w Brzostowie lub już w sobotę pod wieczór do domu p. Jolanty Osowskiej przy ul. Kościuszki. Wieczorem zabawa taneczna od 19.00.

5. Nie będzie planowanej na ten tydzień zbiórki ofiar na cele remontowe po domach. W związku z wymarznięciem naszych sadów i pól, a w związku z tym trudną sytuacją robimy w tym miesiącu przerwę. Tym bardziej, ze za tydzień mamy Festyn z którego dochód w całości przeznaczony będzie na prace na cmentarzu. Myślę, że bawiąc się tam, kupując los na loterii, połączymy dobre z pożytecznym i tym razem pomożemy w ten sposób, nie wracając do domu z pustymi rękami. Każdy los ma niespodziankę.

6. Urząd Gminy organizuje zbiórkę starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest okazja pozbyć się za darmo i ekologicznie zutylizować. Przeglądnijmy nasze piwnice, strychy i komórki. Miejsce i godziny odbioru w poszczególnych wioskach na afiszu w gablocie.

7. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Romana Orlińskiego z ul. Dąbrowskiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Jego duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Niech nam Pan Bóg błogosławi na cały tydzień.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka