Maj 23 2019 15:15:13
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 13. sierpnia 2017 r.

19 niedziela zwykła

1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, również poniedziałkowa wieczorem z wigilii tego święta. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. We wtorek w Grabównie będzie uroczyste wprowadzenie relikwii Świętego Antoniego z Padwy. Dokona się to o godz. 12.15. Relikwie wyruszą z naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną przewiezione w asyście straży pożarnej do kościoła w Grabównie. Tam powitanie i uroczysta Msza św. W kościele św. Antoniego trwają rekolekcje, które są przygotowaniem do tej uroczystości: sobota 18.00, niedziela 8.00 i 11.00, poniedziałek g. 18.00. Prowadzi je Ks. Mirosław z Kaczor, który wiele lat posługiwał w Padwie w Bazylice św. Antoniego. Weźmy jak najliczniej udział w tym historycznym wydarzeniu, tym bardziej, że doświadczamy jak potężnym orędownikiem w niebie w różnych sprawach jest św. Antoni. Parafia w Grabównie będzie pierwszą w naszej diecezji, która otrzyma relikwie I stopnia swojego Patrona.

3. Zbliżają się dożynki parafialno-gminne w najbliższą sobotę 19. Sierpnia. Msza św. dożynkowa o 11.00. O g. 14.00 tradycyjny korowód dożynkowy i ciąg dalszy uroczystości.

4. W przyszłą niedzielę – trzecią w miesiącu - po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Również za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

5. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Pielgrzymka rowerowa do Górki Klasztornej będzie za dwa tygodnie w niedzielę 27. sierpnia.

7. Ksiądz prob. Jarosław Kubiak z Żołędowa (mój kolega), przygotowuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Kto byłby zainteresowany może się do mnie zgłosić po wstępne informacje.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Dominika Nitkę z ul. Brzostowskiej, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….

Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom radosnego i dobrego tygodnia.
Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi, a Maryja Wniebowzięta i św. Antoni wstawiają się za nami u Niego.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka