Maj 23 2019 15:33:43
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. września 2017 r.

23 niedziela zwykła

1. Dzieciom klas 1 poświęcę dziś tornistry i przybory szkolne na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci klas 3, które mają przystąpić do Komunii św. w maju.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. o 8.00, 9.30 i Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Jarosław Czuliński, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, proszę o niesienie w procesji sztandarów, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W tym dniu możemy też wspomóc leczenie i rehabilitację naszej małej parafianki Agatki, zakupując w Domu Kultury od rana pączki do odpustowej kawy.

3. W czwartek 14 września dla nas też dzień świąteczny. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Wieczorna Eucharystia w int. Krwiodawców. Przy okazji informuję, że kolejna akcja oddawania krwi będzie w niedzielę 15 października.

4. Z racji VII Tygodnia Wychowania, który dziś się rozpoczyna zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. I tak każdego dnia o g. 17.00:
wtorek 13.09. przedszkolaki i klasy 1-3,
środa 14.09. klasy 4-6,
czwartek 15.09. kl. 7 i gimnazjum,
piątek 16.09. młodzież szkół średnich i studenci.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień.

6. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Również w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – ofiary składane będą przeznaczone na prace remontowe.

7. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy, że za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach. Zebraliśmy 2200,- zł przekazane za pośrednictwem CARITAS.

9. Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie zwraca się z prośbą do rolników o pomoc w zebraniu materiału siewnego (zbóż) dla poszkodowanych rolników w wyniku nawałnicy w gminie Sośno. Materiał można składać do 15 września br. na terenie oczyszczalni ścieków w Brzostowie. Dziękujemy.

10. Dziś na boisku w Brzostowie od godz. 15.00 będzie Festyn Trzeźwościowy na zakończenie lata.

11. Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Nitka z ul. Brzostowskiej, której pogrzeb odbył się wczoraj oraz śp. Salomeę Mikołajewską z ul. Ks. Skargi, jej pogrzeb będzie we wtorek o g. 12.00. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka