Maj 21 2019 06:42:34
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. września 2017 r.

24 niedziela zwykła

1. Dziś przeżywamy naszą parafialną uroczystość odpustową. Suma o godz. 12.00, którą poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Ks. Jarosław Czuliński, proboszcz bydgoskiej parafii św. Jana Pawła II.

2. Możemy też wspomóc leczenie i rehabilitację naszej małej parafianki Agatki Lis, zakupując w Domu Kultury od rana pączki do odpustowej kawy.

3. W piątek z racji święta Patrona Szkoły Podstawowej, komandora Bolesława Romanowskiego, uroczysta Msza święta o g. 9.00 w kościele. Następnie dalsze uroczystości w szkole.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień.

5. W październiku jest planowana IX pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę z nocnym czuwaniem. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Termin 25/26 października. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. W środę od godz. 8.30 do 11.00 będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

7. Dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na prace remontowe.

8. Dziękuję za wczorajszą pomoc w porządkach przy kościele i w świątyni na odpust, za pomoc w ciągu całego minionego tygodnia.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Stamborską z ul. Kościuszki, której pogrzeb odbył się czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka