Maj 27 2019 10:06:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 24. września 2017 r.

25 niedziela zwykła

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy podejmowali prowadzenie modlitwy jak w ubiegłych latach wioskami, ulicami, innymi grupami, abyśmy mogli aktywnie się włączyć w te rozważania. Plan modlitwy jest wywieszony w gablocie. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę różańce dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

2. W najbliższy piątek o godz. 18.00 w naszym kościele będzie koncert zespołu Affabre Concinui z Poznania. Jest to męski zespół, który koncertuje po całym świecie, zdobywa uznanie i nagrody. Panowie śpiewają a’capella, imitując przy tym doskonale różne instrumenty. Skorzystajmy z tej okazji, by przeżyć taką ucztę duchową. A w sobotę w Domu Kultury od godz. 18.00 dalsze wydarzenia w ramach XX Biesiady Krajeńskiej. Szczegóły na afiszach.

3. 15 października będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. W tym też dniu będzie kolejna nasza parafialna akcja krwiodawstwa.

4. Rozpoczniemy wtedy przygotowanie do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej Jasnogórskiego Wizerunku. Matka Boża przybędzie do naszej diecezji 1 września 2018 roku, a do nas 16 listopada. Peregrynacja będzie się odbywała, jak 40 lat temu, od parafii do parafii. Przygotują nas do tego misje święte, które się będą odbywały też w każdej parafii.

5. W październiku jest planowana IX pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę z nocnym czuwaniem. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Termin 26/27 października. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest dołączony modlitewnik „5 minut dla Boga” na październik.

7. W najbliższą środę na Mszę św. o godz. 17.00 i katechezę przygotowującą do bierzmowania zapraszam uczniów kl. VII i II gimnazjum.

8. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę i pomoc w przygotowaniu i dobrym przeżyciu odpustu parafialnego.

9. Gdyby ktoś chciał w przyszłym roku na przełomie czerwca i lipca wziąć udział w pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela (samolotowa) to proszę o kontakt. Wtedy mogę podać bliższe szczegóły.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Nowaka z ul. Kościuszki, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka