Maj 24 2019 21:11:29
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. października 2017 r.

26. niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy dziś październikmiesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są od poniedziałku do piątku po Mszy św., a w sobotę o 16.30 Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia modlitwy:
=> poniedziałek – Arentowo (rano)
=> wtorek – Huby
=> środa – dzieci klasy 1-6
=> czwartek – ul. Dąbrowskiego i Konopnickiej
=> piątek – kl.7 i Gimnazjum
=> sobota – RÓŻANIEC DO GRANIC godz. 10.00
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę różańce dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

3. W najbliższą sobotę (1 sobota miesiąca) jest święto Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu organizowana jest akcja wielkiej modlitwy pod hasłem „RÓŻANIEC DO GRANIC”. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. Za każdym razem jako ratunek dla świata Maryja wskazywała pokutę i modlitwę różańcową. Idea jest taka, że na wszystkich granicach wokół całej Polski zgromadzą się wierni by polecać naszą Ojczyznę Bogu przez Maryję. Nie wszyscy mogą tam pojechać, więc jest zaproszenie, by modlić się w kościołach parafialnych w tym dniu, szczególnie uroczyściej. W naszym kościele w najbliższą sobotę Msza św. dodatkowo będzie o godz. 9.30 a po niej nabożeństwo różańcowe. Proszę zabrać stosowne ulotki.

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek (będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych) i I. piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w czwartek od godz. 16.30, a w piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, w tym czasie okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 17.00. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.

5. Za tydzień XVII Dzień Papieski pod hasłem „IDŹMY NAPRZÓD – z nadzieją!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W Bydgoszczy będzie VI Karoliada, na którą pojadą przedstawiciele młodzieży z naszego dekanatu.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik.

7. Za tydzień odpust w Wysokiej, ku czci Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godz. 12.00.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka