Maj 21 2019 06:41:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 15. maja 2011 r.

1. Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa radość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o 11.00 dzieci klas II pierwszy raz przyjmą Chrystusa Eucharystycznego do swoich serc. Modlimy się, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi. Przez cały Biały Tydzień dzieci będą przychodzić ze swoimi bliskimi na Mszę św. o g.17.00 i nabożeństwo majowe, a w przyszły wtorek pojadą na pielgrzymkę do Lichenia.
Dzieci wraz z rodzicami ofiarowały dla Parafii nowe obrusy na ołtarze, za ten piękny i praktyczny dar serdecznie dziękujemy.

2. Jutro dzieci klas III mają rocznicę swojej I Komunii św. Wszystkie one przychodzą w swoich albach, razem ze swoimi bliskimi, na Mszę św. na 17.00, która będzie odprawiona w ich intencji.

3. Dzisiaj gościmy kapłana i kleryka z naszego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Zapraszam po południu na godz. 15.00 na nabożeństwo majowe i spotkanie, na którym ksiądz kleryk będzie opowiadał i życiu w Seminarium. Do skarbony można złożyć ofiarę na Seminarium.

4. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach.

5. W najbliższy piątek o godz. 15.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, w tym roku w Grabównie. Kandydaci zgromadzą się na próbach w Grabównie, we wtorek i środę na godz. 16.30, w czwartek razem ze swoimi świadkami na godz. 17.00, po próbie generalnej będzie spowiedź święta. Obecność wszystkich jest konieczna.

6. Festyn Parafialny – w niedzielę 29.V. Miejsce Festynu – boisko w BRZOSTOWIE!!! Trwają już intensywne przygotowania. Zaprośmy do wspólnej zabawy nasze rodziny i znajomych z sąsiednich parafii i miejscowości. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Preferowany strój sportowy. Będą różne atrakcje dla wszystkich. Planowany jest m.in. pokaz tresury psów policyjnych, będzie też tradycyjna loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa… Cały czas będzie też czynna kawiarenka „Letnia”. Wszystkie panie, które pieką ciasta domowe i pragną włączyć się w organizację naszego festynu, prosimy o upieczenie ciasta i dostarczenie go w niedzielę 29 maja (dzień festynu).
A wieczorem, całość zakończy się zabawą taneczną. Pomysłodawcy i organizatorzy liczą na wszystkich drogich Parafian. Skorzystajmy i bądźmy razem w tym dniu na Festynie!!! Cały dochód przeznaczamy na nasze prace remontowe na cmentarzu !!! Kolejne spotkanie organizacyjne w najbliższą środę o g. 18.00 na plebanii.

7. Jutro w Kaczorach odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 18.00.

8. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przed kościołem.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Sebastiana Moszkowicza z Grabionnej, którego pogrzeb odbył się w środę. Jego duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka