Maj 27 2019 09:51:53
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. października 2017 r.

29. niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele, będziemy modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś do skarbony przeznaczamy na cele misyjne.

2. Ostatnie dni października przed nami, mobilizują nas do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństw tu w kościele i w naszych rodzinach. Na ten tydzień planujemy taki porządek:
=> poniedziałek – Matki Różańcowe - rano
=> wtorek – ul. Drzymały i Ks. Piotra Skargi
=> środa – Wspólnota Trzeźwościowa
=> czwartek – ul. Kościuszki
=> piątek –ks. proboszcz – rano
=> sobota – kl.7 i Gimnazjum

3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia =>. W dzisiejszym numerze mamy m.in. ciekawą rozmowę z misjonarzem naszej diecezji Ks. Jakubem Szałkiem, który buduje szkołę w Czadzie i dziękuje za naszą pomoc.

4. Przed tygodniem uzbieraliśmy blisko 11 litrów krwi. Wszystkim Dawcom i osobom, które jak zawsze pomagały, serdecznie dziękuję.

5. 1 listopada porządek nabożeństw będzie o tradycyjnych godzinach. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

6. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Przypominam też, że wszelkie prace na cmentarzu powinny być wcześniej uzgodnione i zgłoszone. Proszę też nie sadzić samowolnie żadnych drzew i krzewów.

7. Wyjazd do Częstochowy w ramach IX pielgrzymki diecezjalnej nastąpi w czwartek 26 października rano o godz. 7.20 z Grabówna, powrót w piątek. Osoby jadące proszę o kontakt.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Agatkę Lis z Miasteczka-Huby, jej pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy jej duszyczkę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka