Maj 23 2019 14:57:45
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. października 2017 r.

30. niedziela zwykła

1. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej poniedziałek - ul. Poniatowskiego i wtorek – wspólnie.

2. W środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na bieżące utrzymanie cmentarza, tj. wywóz śmieci, woda, prace pielęgnacyjne. Nadwyżka będzie przeznaczona na planowany remont bocznego ołtarza w naszym kościele.

3. W czwartek Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

4. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od czwartku do soboty o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.

5. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca: czwartek od godz. 15.45 do 16.30, piątek od 15.30 do 16.30, następnie różaniec i Msza św.

6. Chorych nawiedzę z posługą sakramentalną w I. piątek od godz. 8.00.

7. W poniedziałek 6. listopada w naszej Parafii przypadnie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zaplanujmy sobie na ten dzień czas na modlitwę.

8. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele misyjne w kwocie 476,- zł.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze mamy modlitewny dodatek „5 minut dla Boga” na listopad. Są też małe kieszonkowe kalendarzyki na nowy rok, w cenie 5,- zł. znajdziemy tam wiele praktycznych informacji związanych z życiem naszej diecezji.

11. Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Nowakowskiego z Brzostowa, jego pogrzeb odbył się w piątek. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie ...


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka