Maj 21 2019 06:54:49
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. listopada 2017 r.

34. niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy św. ponowimy osobisty Akt przyjęcia Jezusa jako Pana i Króla.

2. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca: czwartek od godz. 16.15, piątek od 16.00, następnie Msza św. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00.

3. Chorych nawiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.

4. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.

5. Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Będą również świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Dziś dołączony jest dodatek modlitewny „5 minut dla Boga” na grudzień.

7. Rok 2017 jest Rokiem Świętego Brata Alberta. W poniedziałek o godz. 18.00 w domu kultury będzie wyświetlony film-spektakl pt. „Brat naszego Boga” wg Karola Wojtyły, który inspirację znalazł właśnie w osobie św. Brata Alberta, z udziałem aktorów niewidomych i niedowidzących, na który jesteśmy zaproszeni.

8. Grupa Wsparcia DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) we Wysokiej zaprasza na spotkania dla wszystkich, których dzieciństwo zostało zranione przez chorobę alkoholową rodziców. Szczegóły na afiszu w gablocie. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 4 grudnia godz. 19.00 w salce przy parafii.

9. Dzisiaj kupując pączki w domu kultury możemy uczynić miłosierdzie dwa razy: 1 - wesprzeć TPD, 2 – spędzając trochę czasu z bliskimi przy kawie i pączkach.

10. Dziękuję też za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe.

ZARZĄDZENIE KURII DIECEZJALNEJ z dnia 16 listopada 2017 roku:

„W przyszłym roku 2018, rozpoczyna się w naszej Diecezji Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pragniemy przygotować się do tego wydarzenia nie tylko przez Misje Parafialne, ale także przez Nowennę Diecezjalną, która rozpocznie się w pierwszą sobotę grudnia 2017 r. i zakończy w pierwszą sobotę sierpnia 2018 r. W tym czasie w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej przed Najświętszym Sakramentem polecać będziemy całą naszą Diecezję, prosząc o jak najlepsze owoce Peregrynacji. Modlitwę zakończymy o godz. 21 błogosławieństwem i wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.”

W związku z tym w najbliższą sobotę taką modlitwę podejmiemy, adoracja zakończy się o 21.00. Zapraszam !!!


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka