Maj 23 2019 15:18:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. grudnia 2017 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywając Adwent modlimy się na roratach wszyscy razem w poniedziałki, środy i piątki, w tym tygodniu o g. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

2. W najbliższy piątek 15 grudnia spowiedź św. adwentowa w naszej parafii. Do południa 10.30 – 11.30 i druga tura wieczorem 19.00 – 20.00.
W innych parafiach dekanatu: poniedziałek – Rzadkowo, wtorek – Dziembowo i Grabówno, środa – Morzewo i Bądecz, czwartek - Śmiłowo, sobota – Kaczory.

3. Dzieci są zaproszone dziś o g. 16.00 na „Mikołajkową Niedzielę” na Rynku.

4. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne (ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła). Są też jeszcze małe świece Caritas.

5. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na grudzień z dodatkiem – płytą, zawierającą wigilijną opowieść dla dzieci, rodziców i dziadków – cena 8,90 zł.

6. W obecnym roku, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać mamy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania. W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości” odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.

7. W czwartek 14.XII. przypadają imieniny naszego Księdza Biskupa Jana Tyrawy, za którego w tym dniu chcemy się modlić, polecając Bogu jego posługę w naszej diecezji.

8. Dzisiaj naszą ofiarą składaną do skarbonki przed kościołem chcemy wesprzeć odbudowę spalonego kościoła w Ciężkowie w naszej diecezji w dekanacie Szubin.

9. Za tydzień będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o g. 8.00. Również w przyszłą 3 niedzielę w miesiącu składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe, związane z renowacją drugiego bocznego ołtarza w naszym kościele.

10. Już po raz drugi realizujemy wydarzenie – koncert ewangelizacyjny pt. “Betlejem w Bydgoszczy”. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2018 r. w Hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy o godz. 18:00. Wydarzenie jest objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Biskupa Jana Tyrawy, który podobnie jak rok temu jest Gospodarzem Wydarzenia. Całe przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Gdyby ktoś był zainteresowany biletami, które są w cenie 40, 60 i 80 zł proszę o szybki kontakt ze mną. Organizatorzy podpowiadają, że bilet na taki koncert może też być dobrym prezentem z okazji Świąt.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka