Maj 21 2019 07:22:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 12. czerwca 2011 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy wszyscy swoje serca i umysły na Jego dary. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła, kiedyś był to dzień wolny od pracy… Msze św. jutro o godz. 9.00 i 17.00.

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

4. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Trwają prace na naszych ulicach. Decyzję o trasie procesji podejmiemy za tydzień. Zobaczymy, jak to wypadnie? Niemniej jednak planujemy porządki wokół kościoła, by potem na czas oktawy i procesji wokół kościoła było pięknie. Bardzo proszę o pomoc na sobotę od g. 9.00, zwłaszcza Panów z kosiarkami żyłkowymi, a Panie z grabiami i miotłami.

5. Proszę też już dziewczynki, by przygotowywały się do sypania kwiatków, Panów Strażaków o pomoc, Panie do sztandarów i feretronów.

6. Dziś Odpust w Grabównie ku czci św. Antoniego – suma odpustowa o godz. 12.15

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

8. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Irenę Śmiechowską z ul. Drzymały, której pogrzeb odbył się w czwartek. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim uczniom życzę jak najlepszych ocen na świadectwie, bo to ostatnie dni roku szkolnego. Studentom dobrych wyników na egzaminach w tej sesji. Rolnikom i Sadownikom życzę odpowiedniej pogody.

Niech Boże błogosławieństwo nam wszystkim towarzyszy.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka