Maj 23 2019 15:00:16
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 31. grudnia 2017 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 okolicznościowe nabożeństwo na zakończenie roku.

2. Jutro rozpoczniemy NOWY ROK PAŃSKI 2018 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i po południu o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00 następnie Msza święta o g. 17.00 już z uroczystości Trzech Króli.

4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

5. Od kilku lat w większych miastach i mniejszych miasteczkach wierni uczestniczą w ORSZAKACH TRZECH KRÓLI. W tym roku chcemy i my po raz pierwszy takie coś zorganizować i przeżyć. I tak serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli w sobotę 6 stycznia 2018 r. Wyruszymy spod szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej o godz. 10.30, przemaszerujemy z kolędą na ustach do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. Zachęcamy – szczególnie dzieci – do przebrania się w stroje: Maryi, św. Józefa, pasterzy, aniołów. Dobrze by było też przygotować jakieś korony z kartonu, papieru, byśmy mogli je mieć na swojej głowie.

6. Jest to zarazem szczególny dzień modlitwy za misje. Mali Kolędnicy Misyjni będą kolędować po naszych domach i zbierać ofiary na pomoc dzieciom w Syrii i w Libanie. Wszystkie dzieci prosimy, aby się przebrały i wzięły udział w Orszaku, potem we Mszy św. i w dalszym kolędowaniu. Zwracam się do rodziców, aby pomogli paniom katechetkom, może uda się zrobić kilka grup, które będą chodziły krócej, ale dotrą na każdą ulicę, czy też na swoje wioski.

7. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

8. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia.

9. U ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik na styczeń.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Oganiaczyk z Grabionnej, której pogrzeb odbył się w piątek. Polecajmy jej duszę Bogu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie…


W związku z kolędą Msze św. wtorek 8.30, środa i czwartek 10.00. Piątek 17.00.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka