Styczeń 26 2020 21:27:18
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. lutego 2018 r.

1 niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, dobrze przeżyjmy ten czas dany nam od Boga. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową na Hospicja działające w naszej diecezji. Kwota 2007,- zł została przekazana.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień po Mszy św. o 9.30

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Następnie Msza św.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

5. Druga niedziela Wielkiego Postu za tydzień to niedziela „Ad gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przebiegać ona będzie pod hasłem: "Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego". Do skarbony zbierane będą ofiary na pomoc Misjonarzom. Można też wysłać SMS o treści MISJE na nr 72032.

6. Papież Franciszek ogłosił też dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Odbędzie się on 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. - Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego - zapowiedział Franciszek. Zaprosił również „niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny”.

7. Dzisiaj modlitwa Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na renowację ołtarza, który już niedługo wróci do naszego kościoła na swoje miejsce.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Antczaka z ul. Poniatowskiego, jego pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka