Maj 24 2019 22:09:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. czerwca 2011 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W czwartek 23 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka taką trasą jak w ubiegłych latach. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła.

3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia w łączności z Mszą św. odmawiamy wspólnie Litanię.

4. Dzisiaj na boisku w Brzostowie odbędą się powiatowe zawody Straży Pożarnej od godz. 14.00. Zachęcamy aby udać się tam licznie i dopingować strażaków z naszej gminy.

5. We wtorek o 13.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas III gimnazjum i VI szkoły podstawowej, a w środę o 9.00 dla pozostałych uczniów.

6. We wtorek wyjątkowo Msza św. wieczorna o 18.00 i 18.30.

7. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w środę po Mszy św. wieczornej.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

9. Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie prac na cmentarzu, podpisaliśmy też w ostatni piątek umowę z wykonawcą. Spośród złożonych ofert Rada Ekonomiczna parafii wybrała ofertę Usługowego Zakładu Ogólnobudowlanego p. Kazimierza Dziuby. Prace na cmentarzu rozpoczną się już w tym tygodniu. Więcej na ten temat będziemy mówili sobie na bieżąco. Po przeprowadzonej wizji lokalnej stwierdzono, że konieczna będzie ingerencja wykonawcy, gdy na planowanym przebiegu chodników ktoś rozszerzył sobie miejsce przez położenie płytek, posadzenie krzewów itd. Niebawem w gablocie wywieszony zostanie plan przestrzenny cmentarza z zaznaczonymi planowanymi chodnikami i ogrodzeniem. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do mnie.

10. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Marię Kulczyńską z Grabionnej, której pogrzeb odbył się w czwartek. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka