Maj 21 2019 06:40:53
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. marca 2018 r.

5 niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś po Mszy św. o 9.30 za tydzień po Mszy św. o 11.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, następnie Msza św.

2. Spowiedź święta w naszej parafii w PIĄTEK !!!
Do południa od 10.30 – 11.30 i wieczorem od 19.00 – 20.00. PAMIĘTAJMY: PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU NALEŻY SIĘ WYSPOWIADAĆ, A W CZASIE WIELKANOCNYM KOMUNIĘ ŚW. PRZYJĄĆ.
W innych parafiach dekanatu: poniedziałek – Rzadkowo, wtorek – Morzewo i Bądecz, środa – Śmiłowo, czwartek - Dziembowo i Grabówno, sobota – Wysoka.

3. W dniu spowiedzi św. i w przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. We wtorek zapraszam kandydatów do bierzmowania na godz. 17.00, na Mszę św. i katechezę.

7. Za tydzień w niedzielę Dom Kultury i TPD przy Szkole Podstawowej w Miasteczku zapraszają na jarmark wielkanocny od godz. 9.00. Będzie też można zakupić pączki, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie dla chorego Michałka.

8. Udało się zrealizować drugi etap renowacji ołtarzy w naszym kościele. Powrócił na swoje miejsce ołtarz boczny św. Józefa. W programie prac były takie założenia: „Celem prac konserwatorskich jest przywrócenie ołtarzowi bocznemu oryginalnego wyglądu. Proponuje się przeprowadzenie pełnej konserwacji technicznej i estetycznej, zgodnie z założeniami sztuki konserwatorskiej. Celem prac będzie zatrzymanie procesu niszczenia podłoża, oczyszczenie, usunięcie przemalowań, wzmocnienie strukturalne, wykonanie nowych złoceń oraz retuszy i rekonstrukcji w obrębie ubytków polichromii”. To wszystko udało się zrealizować. Wszystko, co nam się udaje zrobić, to nasze wspólne dzieło. Obyśmy jeszcze „remontowali” nasze życie i sprawy duchowe. Zapraszam do spowiedzi wielkanocnej !!!

9. Dobrze, że ołtarz wrócił, gdyż jutro mamy w liturgii uroczystość Św. Józefa. Msza św. jutro o godz. 17.00.1. Gorzkie Żale dziś po Mszy św. o 9.30 za tydzień po Mszy św. o 11.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, następnie Msza św.

10. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę. Tym darem serca chcemy wspomóc poszkodowaną w pożarze rodzinę pp. Rusin. Udostępniamy też konto parafialne do wpłat na ten cel. Należy w tytule wpłaty wyraźnie zaznaczyć: „DAROWIZNA – POŻAR W ARENTOWIE”.

11. W przyszłą sobotę planujemy zrobić porządki w otoczeniu naszej świątyni, grabienie liści, zamiatanie obejścia. Przydadzą się grabie i miotły. Rozpoczniemy o g. 9.00. Zwracam się z serdeczną prośbą o jak najliczniejszą pomoc i zaangażowanie.

12. Bóg powołał do wieczności śp. Marię Kulińską z Wolska, jej pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie...


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka