Styczeń 23 2020 11:41:36
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. kwietnia 2018 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę: Idźmy z odwagą za Jezusem Zmartwychwstałym,
bo ON jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 11.00.

2. Jutro II dzień Świąt - Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i 11.00 – modlimy się i wspieramy ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Trwa teraz Oktawa Wielkanocy, w piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela, to Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W pierwszy piątek miesiąca, który przypada w tym tygodniu, odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w pierwszy czwartek pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy pomagali w jakikolwiek sposób przed Świętami: za ofiarowane kwiaty, za ofiary na kwiaty złożone do skarbonki, za pomoc przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Druhom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim.

8. Dzieci z klasy III przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej 14 kwietnia (sobota)

9. Świąteczny numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na kwiecień.

10. W przyszłą sobotę planujemy zrobić porządki w otoczeniu naszej świątyni. Grabienie liści, zamiatanie obejścia. Przydadzą się grabie i miotły. Rozpoczniemy o g. 9.00. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc i zaangażowanie.

11. Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa Matusa zam. w Raczynie, a pochodzącego z Miasteczka, jego pogrzeb odbył się w środę. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie...


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka