Maj 24 2019 21:58:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. kwietnia 2018 r.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Naszą wspólną troską niech będzie stała modlitwa o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

2. Dzisiaj akcja krwiodawstwa w naszej parafii z przeznaczeniem na leczenie Michała Wendlandta i dzieci z Oddz. Hematologii Szpitala Dziecięcego w Poznaniu. Spotykamy się tradycyjnie w Domu Kultury w godz. 9.30-14.00.

3. Jutro w liturgii mamy uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

4. W najbliższą środę 25. kwietnia, odbędzie się Konferencja historyczna: „Walka o utrzymanie polskości w zaborze pruskim”. Rozpocznie ją Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00 w int. śp. Józefy i Michała Drzymałów i śp. Ks. Bolesława Domańskiego oraz pokolenia Polaków walczących o niepodległość. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty na grobie Michała Drzymały. Cd. w sali wiejskiej w Brzostowie od godz. 13.00, gdzie zaprezentowane zostaną wystąpienia prelegentów i odbędzie się też Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Odwiedzi więc nas w tym dniu wielu gości z całej Wielkopolski, niech doświadczą z naszej strony dużo życzliwości, gościnności oraz w razie potrzeby pomocy i pokierowania do określonych miejsc.

5. Przypominam o zbiórce elektro-śmieci z przeznaczeniem na pomoc polskim misjonarzom. Wspomniałem o tym w ub. tygodniu. Odbiór nastąpi we wtorek 24 kwietnia o godz. 13.00. W związku z tym możemy to wszystko składać od poniedziałku do wtorku godz. 12.30 na parkingu przy kościele po prawej stronie boksu na śmieci w kierunku kościoła. Z tego ma być sfinansowany projekt zakupu inkubatorów dla szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej, który prowadzą polskie siostry zakonne – misjonarki.

6. W najbliższą sobotę 28.IV. o godz. 15.00 na boisku w Brzostowie odbędzie się Festyn Integracyjny, na który zaprasza Wójt Gminy w ramach projektu „Gmina Miasteczko Krajeńskie stawia na aktywizację mieszkańców”. W programie dla dzieci: hipoterapia, przejażdżki konne, pokaz psów, gry i zabawy dla dzieci. Dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek.

7. Trwają też przygotowania do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 10 czerwca. Prosimy o fanty do loterii.

8. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów w cenie 6 zł. Dziś jest dodatek – „5 minut dla Boga” – modlitwy na maj.

9. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w dniu 1.maja o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie. W związku z tym próba dla kandydatów odbędzie się w ten piątek (27.IV.) o godz. 17.30. Następne spotkanie kandydatów już razem ze świadkami w poniedziałek 30.IV. o godz. 17.30 i wtedy też spowiedź święta dla wszystkich.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka