Maj 27 2019 09:22:41
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. kwietnia 2018 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Ks. Arcybiskup Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży we wtorek 1.05. o godz. 10.00. Zapraszam serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy. Zaraz po Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe, na koniec którego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa zawierzymy Matce Bożej przygotowanie do spotkania z Czarną Madonną w dniu nawiedzenia naszej parafii. We wtorek nie będzie już nabożeństwa wieczorem. Ofiarą złożoną w tym dniu na tacę możemy wesprzeć potrzeby wspólnoty Kościoła w Kazachstanie, gdzie mieszka wielu naszych rodaków. Próba dla kandydatów razem ze świadkami w poniedziałek 30.IV. o godz. 17.30 i wtedy też spowiedź święta.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele będą po Mszy św. o godz. 17.00 z małymi wyjątkami ogłaszanymi na bieżąco. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

3. W czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Za Ojczyznę szczególnie będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 11.00 Zaraz po tej Mszy św. nabożeństwo majowe. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag na naszych domach w barwach narodowych.

4. W czwartek 3 maja zaproszeni jesteśmy na 3 piknik w sadzie czereśniowym Pana Jerzego Wróbla na Wolsku od godz. 15.00 Szczegóły na afiszach.

5. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w piątek od 16.30. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Z kolei w piątek 4 maja przypada święto świętego Floriana – patrona Strażaków. Zapraszam wszystkich Strażaków, ich rodziny i wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

7. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00 połączone z nabożeństwem majowym. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy podwójny numer Przewodnika Katolickiego. Dziś są ciekawe artykuły m.in. Komunijny przesyt, jak zmienić przerost form na jakość przeżycia, Rozmowa z Prymasem Wojciechem Polakiem o rozbrajaniu krytyki papieża Franciszka, o beatyfikowanej wczoraj w Krakowie Hannie Chrzanowskiej, która zainspirowała setki kobiet, zmieniła życie tysięcy ludzi, upominała księży i olśniła Karola Wojtyłę oraz o wybudowanej już szkole w Czadzie, w której też mamy swój udział, o czym pisze w swoim liście nasz misjonarz – Ks. Jakub Szałek.

9. Dzieci do I Komunii św. przystąpią w naszej parafii za trzy tygodnie 20 maja.

10. W akcji krwiodawstwa przed tygodniem udało się zebrać 22,5 litra krwi od 50 Honorowych Dawców, choć w sumie było 64 chętnych, ale nie wszyscy zostali przez lekarza w tym dniu dopuszczeni. Wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ. Następna okazja u nas będzie jesienią.

Maturzystom życzymy świateł Ducha Świętego
na czas egzaminu dojrzałości.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka