Styczeń 23 2020 11:41:08
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. czerwca 2011 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół.

2. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególnie wspieramy modlitwą Ojca Św. Benedykta XVI. Msza św. o 17.00.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00 z procesją. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu, suma o 18.30. Jest to jednocześnie I Piątek miesiąca, chorych z posługą sakramentalną nawiedzę od godz. 9.00. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 15.45 dla wszystkich aż do Mszy św. W tym czasie wystawienie cicha adoracja Najśw. Sakramentu.

4. Składam serdeczne podziękowania rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy im pomagali, za dekorację naszych domów i ulic przy trasie procesji, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, Paniom Katechetkom, ministrantom i lektorom, Panu Organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

5. Osoby zbierające ofiary na cele remontowe proszę na spotkanie w środę o godz. 18.00 na plebanię. Trwają już prace na naszym cmentarzu. Polegają one na początku na oczyszczeniu terenu, zdemontowaniu dotychczasowej siatki ogrodzeniowej, przygotowaniu miejsca do wjechania cięższego sprzętu. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość w wyniku pewnych niedogodności na cały okres prac. A to potrwa aż do października.

6. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci numer podwójny wakacyjny.

7. Dzisiaj odpust w Rudnej – suma o 12.30 a w środę w Dziembowie suma o 12.00. Obie uroczystości ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.

8. Dziś też Festyn w Wolsku, z okazji otwarcia „Świetlicy pod chmurką”. Organizatorzy zapraszają od godz. 15.00

9. Dzieciom i młodzieży życzę dobrych i bezpiecznych wakacji.

10. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Mariana Gracz z Brzostowa (jego pogrzeb będzie w Poznaniu) oraz śp. Annę Polityło z Grabionnej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka