Styczeń 23 2020 12:51:41
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 13. maja 2018 r.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa też nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę.

2. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 11.00, za tydzień po g. 8.00. w dni powszednie po Mszy św. - poniedziałek o 8.00, od wtorku do soboty o 17.

3. W sobotę 19 maja zapraszam na modlitwę w plenerze przy figurce Matki Bożej w lesie w Brzostowie (Marianowie) na godzinę 19.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Dzieci w sobotę o godz. 9.00 będą miały swoją spowiedź św. Wtedy też okazja do spowiedzi św. dla rodzin dzieci. Dziękuję rodzinom dzieci I-Komunijnych za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia.

5. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca - Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę przeznaczamy na cele remontowe.

6. Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy wyruszy w tym roku w poniedziałek 25. czerwca, powrót w piątek 29. czerwca. Osoby zainteresowane zapraszam na wspólny trening w środę o godz. 19.00. Spotkanie przy plebanii.

7. W środę odpust w Kaczorach, ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 11.00 w starym kościele. Przy tej okazji miejscowi księża (Ks. Andrzej i Ks. Mirek) wspólnie będą dziękować Panu Bogu za powołanie i Dar Kapłaństwa w 25 r. swoich święceń. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

8. Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na maj w cenie 5,90 zł.

9. W czwartek w Łobżenicy odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Rumińskiego, dawnego naszego kościelnego. Msza św. za niego i jego żonę Zofię w naszym kościele będzie w najbliższą środę o 17.00.

10. Boże Ciało w tym roku przypadnie 31 maja. Choć jeszcze trochę czasu, to pomyślmy o przygotowaniu trasy (jak co roku), ołtarzach.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka