Maj 27 2019 10:04:31
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. maja 2018 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. W czwartek 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka tradycyjną trasą: ul. Ks. Piotra Skargi, w ul. Kościuszki, na Plac Wolności i powrót do Krzyża. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Przy okazji prośba o podwiezienie drzewek w miejsca, gdzie zwyczajowo są ołtarze. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszym kościele ksiądz neoprezbiter Marcin Szuster odprawi Mszę św. i udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.

3. W przyszłą niedzielę przypada kolejny Dzień Dziękczynienia za wolność Polski w 100-lecie Niepodległości. Zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. Nabożeństwo majowe – dziś po Mszy św. o godz. 9.30., w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. Przewodnik Katolicki z dodatkiem modlitewnym na czerwiec „5 minut dla Boga” w cenie 6,- zł do nabycia przy wyjściu z kościoła.

8. Parafia w Kaczorach organizuje w sierpniu pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana i św. Faustyny. Szczegóły na afiszu, zapisy w tamtejszej parafii.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Annę Kolat z par. Grabówno, pochowaną na naszym cmentarzu oraz śp. Jana Szawłowskiego z naszej parafii. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka