Maj 21 2019 06:46:31
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. czerwca 2018 r.

9 niedziela zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Zakończenie oktawy w czwartek z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania osobom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, za dekorację naszych domów i ulic, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, paniom Katechetkom, ministrantom, panu organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. w tym dniu też jeszcze procesja wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu, suma odpustowa o godz. 18.30.

3. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając wspólnie po Mszy św. litanię.

4. Dzisiaj przypada Dzień Dziękczynienia w tym roku pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”. Zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

5. Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na czerwiec w cenie 5,90 zł.

6. X Parafialny, Rodzinny Festyn połączony z Dniem Dziecka – w przyszłą niedzielę 10.06. Miejsce Festynu – boisko w Brzostowie. Rozpoczęcie o g. 15.00. Dary serca na loterię fantową można jeszcze przynosić na plebanię do czwartku. Zwracam się do pań z prośbą o upieczenie ciasta i dostarczenie go w przyszłą sobotę lub niedzielę od 10.00 do świetlicy w Brzostowie. Ufam, że Pan Bóg nam pobłogosławi, że będzie dobra pogoda i licznie się spotkamy!!! Poprzednie festyny miały na celu pozyskanie środków na nasze cele remontowe. Ten jubileuszowy festyn w tym roku będzie prezentem dla naszych dzieci – wszystkie atrakcje, które nam się uda zorganizować, a które lubią dzieci, będą za darmo. Kupimy natomiast losy na loterię, coś do zjedzenia czy inne wyroby ze specjalnego stoiska. Będzie tam też tradycyjna wata cukrowa od ks. proboszcza. Jeśli coś się uzbiera to zakupimy z tego nowe przenośne nagłośnienie. Wszystkim pomagającym już teraz serdecznie dziękuję i proszę jeszcze „o ręce gotowe do konkretnej pomocy”.

7. Księdzu Marcinowi Szusterowi, który modli się dziś z nami, życzymy opieki Jezusa Dobrego Pasterza na całą kapłańską posługę.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka