Maj 23 2019 15:10:51
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. czerwca 2018 r.

11 niedziela zwykła

1. Dziękujemy wspólnie za udany X Festyn Parafialny. Pan Bóg nam dał dobrą pogodę i pobłogosławił. Dziękuję za udział, za radość, uśmiech, życzliwość. Dziękuję Paniom za upieczone ciasta, za ofiarowane fanty do loterii, dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, które podjęły konkretną pracę w dniu festynu. Dziękuję Urzędowi Gminy za współpracę i pomoc, za rozstawienie sceny i namiotów, Państwu Niedźwiadkom za nagłośnienie, Druhom Strażakom za pomoc. Młodzieży z Technikum w Brzostowie pod opieką Pani Joanny. WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ za SERCE !!!

2. Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. SUMA o godz. 12.00.

3. W piątek o godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci i młodzieży. Zapraszam do modlitwy dziękczynnej za cały rok pracy, pomodlimy się też o dobre i bezpieczne wakacje.

4. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6. Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na nasze cele remontowe.

8. W przyszły poniedziałek rusza 6 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Kto chciałby przekazać pielgrzymom intencje – podziękowania i prośby do Matki Bożej -może to uczynić zapisując je na kartce i podając do mnie aż do dnia wyjazdu. W środę po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla osób jadących na pielgrzymkę.

9. Proszę o pomoc w koszeniu trawy na terenie przykościelnym oraz na drodze od osiedla. Nie ma teraz żadnych uroczystości, gdy mobilizujemy się jakoś szczególnie i pomagają panowie np. przed I Komunią św. dzieci czy bierzmowaniem, ale jest konieczność zadbania na bieżąco, aby było ładnie. Jeśli ktoś może poświęcić trochę sił, to w czasie najlepszym dla siebie zawsze można podjechać i dołożyć swoją cegiełkę pracy. Bóg zapłać!!!

10. Można zapisywać się na planowaną w sierpniu przyszłego roku parafialną pielgrzymkę do Włoch. Informacje wywieszone są w gablocie. Decyduje kolejność zgłoszeń, przy zapisie wpłata zaliczki 300,- zł.

11. W najbliższą sobotę 23.czerwca o godz. 15.00 na boisku w Brzostowie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze jednostek naszej gminy połączone z Festynem Ekologicznym. Organizatorzy przewidują konkursy i zabawy z nagrodami, będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego, wśród uczestników zostanie rozlosowanych 15 czujników tlenku węgla. Zbierane też będą plastikowe nakrętki, baterie i małe akumulatorki. Planowana jest też zabawa taneczna. Inne szczegóły na afiszu w gablocie.

Życzę dobrych wakacji dzieciom i młodzieży
oraz zasłużonego urlopu i odpoczynku dorosłymKs. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka