Styczeń 20 2020 01:59:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. lipca 2018 r.

13 niedziela zwykła

1. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

3. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Będąc na Jasnej Górze w pielgrzymce rowerowej, zaprosiliśmy Jasnogórską Matkę Kościoła do naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy w minionych dniach duchowo z nami pielgrzymowali i modlili się za nas.

4. Przygotowując się do Nawiedzenia w dniu 16 listopada, pomyślmy już zawczasu o dekoracjach zewnętrznych naszych domów i drogi przejazdu samochodu-kaplicy, tzn. granica parafii szosa od Grabówna w Brzostowie, ul. Dąbrowskiego, Plac Wolności, Kościuszki, Poniatowskiego i Huby w kierunku Rzadkowa do granicy parafii. Niech to będzie też okazją do naszego sąsiedzkiego współdziałania.

5. Dzisiaj odpust w Rudnej ku czci św. Piotra i Pawła, suma o godz. 12.00.

6. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wakacje.

7. Dzisiaj członkowie wspólnoty „Wiara i Światło”, których dziś gościmy, dzielą się z nami swoim doświadczeniem wiary i życia. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć u nich kalendarze na przyszły rok i inne pamiątki. Dobrowolna nasza ofiara będzie dla nich pomocą w zorganizowaniu wyjazdu na rekolekcje wakacyjne.

8. Dziękuję za pomoc przy koszeniu trawy na terenie przy kościele i przy drodze.

9. Wszystkim przeżywającym czas wakacyjno-urlopowy życzę dobrego odpoczynku. Witam Gości przybyłych do naszej Parafii.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka