Maj 21 2019 06:42:46
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 11. września 2011 r.

1. Dziś przeżywamy naszą parafialną uroczystość odpustową. Suma odpustowa o godz. 12.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Józef Warczak, proboszcz ze Strzałkowa.

2. We środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Znajdźmy czas i też przyjdźmy na modlitwę w tym świątecznym dla naszej wspólnoty dniu – 14.września !!! O 17.00 będziemy modlić się w int. krwiodawców z naszego parafialnego koła.

3. Dziękuję za pomoc w porządkach przy kościele na dzisiejszy odpust.

4. Przygotowujemy się do sobotniego meczu z reprezentacją „ORŁY GÓRSKIEGO” na naszym boisku przy ul. Poniatowskiego. SOBOTA – GODZ. 15.00!!! Spotkanie organizacyjne we wtorek o 17.30 rozpocznie się na boisku. Panie, które upieką ciasto prosimy w sobotę do południa dostarczyć do domu pp.Osowskich. Proszę wszystkich, którzy będą pomagać o zaangażowanie, o dyspozycyjność, naszych strażaków, piłkarzy z „Noteci”. Serdeczna prośba, byśmy my miejscowi przyszli na boisko pieszo, samochody naszych gości z rodzin wpuśćmy na nasze podwórka, a miejsca parkingowe zostawimy innym przyjezdnym. Karta wstępu – cegiełka dla dorosłych 10,- zł, dla młodzieży 5,- zł. Przypominam, że cały dochód przeznaczony jest na prace na naszym cmentarzu. Wszystkie cegiełki wezmą udział w losowaniu piłki i koszulki reprezentacji, które w sobotę podpiszą piłkarze biorący udział w meczu. Będą też inne gadżety do wygrania. Zachęcamy przyjść już wcześniej na mecz naszych małych piłkarzy, którzy zagrają ze „Spartą” Złotów o godz. 13.00. Na miejscu dla kibiców będą pyszne pierogi, kiełbaska z grilla grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, napoje. Po meczu okazja do zdjęć i zbierania autografów, występ zespołu wiolonczelistek i skrzypaczek, a następnie zabawa taneczna do północy, gdzie przygrywać będzie zespół „Koral” z Miasteczka, czyli Michał i Dominika Niedźwiadek. Oby tylko nam dopisała pogoda.
Przypominam, że w przyszłą sobotę Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 19.00!!!

5. Do nabycia przy wyjściu z kościoła Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc głodującym w Afryce. Zebraną kwotę 1378,20 zł przekazano do CARITAS. Dziękuję też rolnikom za ofiary dożynkowe, które przeznaczamy na nasz cmentarz.

7. Nasza parafialna akcja krwiodawstwa będzie w niedzielę 2 października. Tym razem naszą krew podarujemy p. Stanisławowi Martence z Rzadkowa, jest to brat p. Basi Fabiś z Brzostowa. Szczegóły podamy poźniej.

8. Wg wskazań Episkopatu Polski, młodzież szkół ponadgimnazjalnych ma być objęta katechizacją przyparafialną, która ma być przygotowaniem do małżeństwa. Chcemy to rozpocząć też od tego roku w naszej parafii. Szczegóły zostaną podane, uczulam już jednak młodzież i rodziców, że takie spotkania będą się systematycznie odbywały. Również przygotowanie do bierzmowania ma być w cyklu 2-letnim, stąd od tego roku również już klasy II gimnazjum rozpoczną oprócz katechezy w szkole spotkania przy parafii.

9. W ubiegłą niedzielę Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teodora Kanke z Brzostowa i Wojtka Kozika z ul. Kościuszki. Ich pogrzeby odbyły się w minioną środę. Polecajmy ich dusze Bogu Miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie……

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka