Maj 21 2019 07:34:07
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. lipca 2018 r.

16 niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. W tematykę wprowadził nas odczytany komunikat Ks. Biskupa. Więcej na stronie www.miva.pl
Z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa poświęcenie pojazdów w środę oraz w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszy św. na parkingu. Możemy za tydzień naszą ofiarą w ramach akcji: „Św. KRZYSZTOF – podaruj 1 gr za 1 km” wesprzeć tym razem zakup nowego samochodu dla naszych strażaków.

2. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Dziś przeczytamy m.in. rozmowę z misjonarzem naszej diecezji Ks. Jakubem Szałkiem, który posługuje w Czadzie i niedawno doprowadził do wybudowania szkoły w swojej misji, na którą złożyliśmy się i my w ramach ofiary wielkopostnej diecezji bydgoskiej w ubr.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę – 3805,- zł. Dziękuję za wpłaty bezpośrednio na konto parafialne.

4. Za tydzień odpust w Rzadkowie – suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Bóg powołał do wieczności śp. Józefę Maśnica z Wolska oraz śp. Renatę Laska z ul. Leśnej, ich pogrzeby były w piątek. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

„W pewien sposób możemy powiedzieć, ze od dnia chrztu każdy z nas otrzymuje nowe imię, oprócz tego, które nadają nam mama i tata, a tym imieniem jest „Cristoforo” [Krzysztof], wszyscy jesteśmy Krzysztofami. Co to znaczy: wszyscy jesteśmy tymi, „którzy niosą Chrystusa”. To imię naszej postawy, imię ludzi niosących radość Chrystusa w miłosierdziu Chrystusa. Każdy chrześcijanin jest Krzysztofem, to znaczy przynosi Chrystusa!”
(z Katechezy Papieża Franciszka, 30.01.2016)


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka