Maj 23 2019 15:08:08
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. lipca 2018 r.

17 niedziela zwykła

1. Dziś kończymy Tydzień Św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. na parkingu. Naszą ofiarą w ramach akcji: „Św. KRZYSZTOF – podaruj 1 gr za 1 km” wspieramy zakup środków transportu dla polskich misjonarzy oraz nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszych strażaków.

2. W środę rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególny w naszej historii. Jest to też czas naszej modlitwy o trzeźwość narodu i okazja do podjęcia osobistej walki z nałogiem alkoholowym.

3. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o g. 17.00.

4. W I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

5. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej diecezji i parafii przez Matkę Bożą, zapraszam w najbliższą sobotę, na kolejne czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Jest to ostatnie czuwanie w ramach Diecezjalnej Nowenny, która trwała przez 9 miesięcy od pierwszej soboty grudnia do pierwszej soboty sierpnia.

6. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej w Rzadkowie - Suma odpustowa o godz. 12.00, a za tydzień w niedzielę odpust w Morzewie – Przemienienia Pańskiego – Suma również o godz. 12.00.

7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś mamy dodatek „5 minut dla Boga” – codzienne rozważania i modlitwy na sierpień w cenie 6,- zł


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka