Maj 21 2019 07:12:05
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 sierpnia 2018 r.

21 niedziela zwykła

1. Dziś w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka przy kościele, wyjazd o 13.15. Tam w Sanktuarium u stóp Matki Bożej Góreckiej o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. Pamiętajmy o kamizelce odblaskowej.

2. W najbliższą sobotę 1 września rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po naszej diecezji. Ogólnodiecezjalne powitanie Matki Bożej będzie o godz. 16.00 w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy-Fordonie. Będą obecne delegacje wszystkich parafii, które odbiorą dla każdej wspólnoty obraz Patronki naszej diecezji bydgoskiej, który po zakończeniu Nawiedzenia będzie odwiedzał poszczególne rodziny w parafii. Z naszego dekanatu też pojedzie autokar pod przewodnictwem księdza dziekana. Można też pojechać tam indywidualnie, do czego zachęcam. W tym czasie we wszystkich kościołach diecezji będą biły kościelne dzwony.

3. Sobota 1 września, to szczególna okazja by w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej w modlitwie polecać Bogu sprawy pokoju w Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

4. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś mamy dodatek modlitewny na wrzesień „5 minut dla Boga” w cenie 6,- zł.

5. Nasz odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w tym roku - w niedzielę 16 września.

6. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesławę Sieńczak. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka