Maj 27 2019 09:15:31
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2 września 2018 r.

22 niedziela zwykła

1. Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00.

2. Dzieciom klas 1 poświęcę tornistry i przybory szkolne w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada I. piątek miesiąca. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w czwartek od godz. 16.00 (dzieci z Miasteczka) oraz w piątek od 16.00 (dzieci z wiosek). W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 17.00.

4. W najbliższy czwartek po Mszy świętej w kościele pierwsze spotkanie młodzieży gimnazjum kl. III, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP, zwane też Matki Bożej Siewnej. Ziarno siewne poświęcę na Mszy św. o g. 17.00.

6. W naszej diecezji jest to święto Matki Bożej Pięknej Miłości - Głównej Patronki diecezji.

7. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy, że za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele Ks. Jakuba Szałka, misjonarza z naszej diecezji, który pracuje w Czadzie. Kończy on pobyt urlopowy w kraju (w Czadzie jest teraz pora deszczowa) i za kilka dni wraca na swoją misję. Ofiary złożone za tydzień na tacę, przekażemy na pomoc w dalszej rozbudowie szkoły tam wybudowanej. Jak dopisze pogoda, to po Mszy św. o godz. 11.00 będzie „misyjna wata cukrowa” przy kościele, a także okazja do swobodnej rozmowy z Ks. Jakubem o jego misji.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka