Maj 27 2019 09:57:18
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 9 września 2018 r.

23 niedziela zwykła

1. Witamy dziś w naszej wspólnocie Ks. Jakuba Szałka, misjonarza z Czadu. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za świadectwo swojej posługi. Ks. Jakub na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom klas 1 poświęci tornistry i przybory szkolne. Po Mszy św. o 11.00 przy kościele będzie „misyjna wata cukrowa”. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone, które przekazujemy ks. Jakubowi, a które są naszym darem serca dla dzieci w CZADZIE.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. o 8.00, 9.30 i Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Piotr Dobrasz, z parafii pw. błog. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, proszę o niesienie w procesji sztandarów, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W piątek 14 września dla nas też dzień świąteczny. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Wieczorna Eucharystia w int. Krwiodawców. Przy okazji informuję, że kolejna akcja oddawania krwi będzie w niedzielę 21 października. W piątek spotkanie rowerowych pielgrzymów jasnogórskich po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. Z racji VIII Tygodnia Wychowania, który dziś się rozpoczyna zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. I tak każdego dnia o g. 17.00:
- wtorek 11.09. przedszkolaki i klasy 1-3
- środa 12.09. klasy 4-6
- czwartek 13.09. kl. 7-8 i gimnazjum
- piątek 14.09. młodzież szkół średnich i studenci.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które przygotowują się do I Komunii św.

6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień w cenie 5,90 zł. Można też dziś zakupić emblematy do dekoracji okien w naszych domach na czas Nawiedzenia Matki Bożej.

7. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Ofiary składane w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – będą przeznaczone na prace remontowe.

8. Dziękuję za wczorajszą pomoc w porządkach przy kościele i w świątyni na odpust, za pomoc w ciągu całego minionego tygodnia.

9. Włączamy się w jutrzejsze narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jesteśmy wszyscy zaproszeni na boisko Szkoły Podstawowej w Miasteczku na g.12.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka