Maj 27 2019 09:14:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30 września 2018 r.

26 niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy jutro październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są od poniedziałku do piątku po Mszy św., a w sobotę o 16.30 Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia modlitwy:
- poniedziałek: Arentowo (rano)
- wtorek: Huby
- środa: Matki Różańcowe
- czwartek: ul. Dąbrowskiego i Konopnickiej
- piątek: Uczniowie Szkoły Podstawowej
- sobota: ks. proboszcz
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

2. Za tydzień w niedzielę jest święto Matki Bożej Różańcowej na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę różańce dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek (będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych) i I. piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w czwartek i w piątek od godz. 16.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 17.00. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.

4. Za dwa tygodnie XVIII Dzień Papieski pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest dołączony modlitewnik „5 minut dla Boga” na październik – cena 6,- zł. Dziś przeczytamy m.in. relacje z pobytu misjonarza z Czadu w naszej parafii.

6. Za tydzień odpust w Wysokiej, ku czci Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godz. 12.00.

7. Proszę osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch w przyszłym roku, o dokonanie wpłaty drugiej raty do 15 października.

8. W najbliższy czwartek kolejne zebranie organizacyjne w sprawie przygotowania naszej parafii do Nawiedzenia M.B. na plebanii po Mszy św.

9. W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w przyszłą niedzielę w Domu Kultury o godz. 17.00 odbędzie się „SPOTKANIE NIEZAPOMNIANE NA KRAJNIE”, na które wszyscy jesteśmy zaproszeni. Będzie wykład p. Romana Chwaliszewskiego – „Polska droga do niepodległości”, koncert Chóru Męskiego w Wyrzyska i krajeński poczęstunek. Szczegóły na afiszach.

10. Dzisiaj możemy zakupić w Domu Kultury w Miasteczku i w Przedszkolu w Grabównie świeże pączki. Wspieramy rehabilitację Kornelii i leczenie Andrzeja.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka