Maj 27 2019 09:44:01
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 7. października 2018 r.

27 niedziela zwykła

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcę różańce dzieciom z klasy III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa od poniedziałku do piątku po Mszy św., a w sobotę o 16.30. Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia modlitwy:
- poniedziałek: Wolsko (rano)
- wtorek: Grabionna
- środa: dzieci szkolne
- czwartek: ul. Słoneczna i Romanowskiego i Ogrodowa
- piątek: Wspólnota Różańcowa
- sobota: ks. proboszcz
Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

3. Za tydzień XVIII Dzień Papieski pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak co roku po południu chcemy się spotkać na Biegu Papieskim, w tym roku już po raz 10. Zaczęliśmy to w 2009 r. Po biegach wspólne spotkanie przy ognisku koło kościoła. O tym dokładnie jeszcze za tydzień, jesteśmy zależni od pogody.

4. Dziś możemy zakupić emblematy do dekoracji okien na czas misji i nawiedzenia, przed kościołem u młodzieży. Natomiast w zakrystii można odbierać zamówione flagi w cenie 10,- zł lub złożyć wspólne zamówienie, to będą do odbioru następnym razem.

5. Dzisiaj odpust w Wysokiej, ku czci Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godz. 12.00.

6. Dziękuję wszystkim, którzy już pomagają i wyrazili taką gotowość na różnych frontach. W najbliższym czasie chciałbym dotrzeć osobiście, na ile to będzie możliwe, do każdej rodziny z wydrukowanym programem misji świętych i Nawiedzenia Matki Bożej. Proszę się nie zdziwić, gdy zapukam do drzwi. Gdyby kogoś nie było w domu, to pozwolę sobie zostawić zaproszenie w skrzynce na listy, czy po prostu zatknę w drzwi. W czwartek spotkanie organizacyjne na plebanii.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik z dodatkiem w cenie 5,90.

8. Za dwa tygodnie 21.X. dzień honorowego krwiodawstwa w naszej parafii. Można będzie oddać krew tym razem w Szkole Podstawowej, ponieważ w Domu Kultury będzie lokal wyborczy. Przy okazji przypomnienie i zachęta, byśmy skorzystali z przysługującego nam czynnego prawa wyborczego i zagłosowali, każdy wg swojego przekonania, na tych, którzy mają nam służyć w najbliższych 5 latach.

9. Dzisiaj w Domu Kultury o godz. 17.00 odbędzie się „SPOTKANIE NIEZAPOMNIANE NA KRAJNIE”, na które wszyscy jesteśmy zaproszeni. Szczegóły na afiszach.

10. Mamy w kościele małą wystawkę zdjęć z Nawiedzenia Matki Bożej sprzed 40 lat. Będą one wystawione przez cały październik. Dziękuję Paniom z Biblioteki Publicznej.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka