Maj 27 2019 09:15:09
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 14. października 2018 r.

28 niedziela zwykła

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa od poniedziałku do piątku po Mszy św., a w sobotę o 16.30. Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia modlitwy:
- poniedziałek: ul. Ks. Skargi i Drzymały (rano)
- wtorek: dzieci szkolne
- środa: Marianowo i Brzostowo-Szosa
- czwartek: Wspólnota Różańcowa
- piątek: Kościuszki
- sobota: ks. proboszcz
Trzeba nam się „obudzić”. Przygotowujemy się do Nawiedzenia Matki Bożej, a tak mało nas na wspólnej modlitwie. Kochani, nie żałujmy czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Czas poświęcony Bogu, nigdy nie jest czasem straconym. Rodzice, Dziadkowie, przychodźcie ze swoimi dziećmi. Zapraszam młodzież, zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!!

2. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 15.00 chcemy się spotkać na Biegu Papieskim, zbiórka przed kościołem. Po biegach wspólne spotkanie przy ognisku.

3. Dziś możemy jeszcze zakupić emblematy do dekoracji okien na czas misji i nawiedzenia, przed kościołem u młodzieży. Natomiast w zakrystii można odbierać zamówione flagi w cenie 10,- zł.

4. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – zamiast na prace remontowe będą przeznaczone tym razem na zakup wszystkiego co potrzebne do dekoracji na Nawiedzenie M.B. tutaj w kościele, na trasie, na Rynku. Nie przewidujemy jakichś dodatkowych zbiórek po domach itp. Prośba jedynie, byśmy pięknie udekorowali nasze domy wg swoich pomysłów, każdy jak może i potrafi najlepiej. Oprócz tego planujemy dekorację trasy przejazdu Matki Bożej, postawienie banerów. Czyli np. Brzostowo, ulica Dąbrowskiego, Plac Wolności, Kościuszki, Poniatowskiego i Huby każdy swój dom + dodatkowo na drzewach, słupkach będą specjalne kolorowe kokardy. Proszę mieszkańców ulicy Dąbrowskiego, Szkolnej, Konopnickiej o zatroszczenie się o krzyż, który jest naprzeciw szkoły, trzeba by go trochę odsłonić, przyciąć gałęzie i ozdobić. Natomiast o przystrojenie krzyża na drodze do kościoła i przy kościele proszę mieszkańców ul. Ks. Skargi, Placu Wolności, Racławickiej i Kościuszki.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik z dodatkiem w cenie 5,90.

6. W przyszłą niedzielę 21.X. w budynku Szkoły Podstawowej w Miasteczku będzie można oddać krew. Zapraszam serdecznie dotychczasowych dawców i nowe osoby. Pamiętajmy o dokumencie tożsamości.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Wojciechowską z Brzostowa, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.30. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka