Maj 27 2019 09:54:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 21. października 2018 r.

29 niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Modlimy się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary składane dziś do skarbony przeznaczamy na cele misyjne.

2. Dzisiaj też możemy oddać krew w Szkole Podstawowej w godz. 9.30 – 14.30. Proszę pamiętać o dowodzie osobistym.

3. Zapraszam na październikowe nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św., a w sobotę o 16.30. Na ten tydzień planujemy taki porządek prowadzenia modlitwy:
- poniedziałek: ul. Racławicka
- wtorek: młodzież gimnazjum
- środa: Brzostowo Stare
- czwartek: Matki Różańcowe
- piątek: ul. Poniatowskiego
- sobota: ks. proboszcz

4. We wtorek kandydaci do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym, po którym katecheza.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Przeczytamy m.in. artykuły nt. depresji, samobójstw i o tym, że nie możemy być obojętni w tym temacie, co 47 minut w Polsce ktoś odbiera sobie życie…

6. Dziś po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone, które przeznaczone są na przygotowanie dekoracji związanych z Nawiedzeniem.

7. 1 listopada porządek nabożeństw będzie o tradycyjnych godzinach. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

8. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Przypominam też, że wszelkie prace na cmentarzu powinny być wcześniej uzgodnione i zgłoszone. Proszę też nie sadzić samowolnie żadnych drzew i krzewów.

9. W przyszłą sobotę chcemy trochę już posprzątać opadające liście przed uroczystością Wszystkich Świętych. Proszę o pomoc od godz. 9.00.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka