Maj 27 2019 09:16:11
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. października 2018 r.

30 niedziela zwykła

1. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w ostatnich już dniach października:
- poniedziałek: ks. proboszcz
- wtorek: dzieci szkolne
- środa: Wspólnota Trzeźwościowa

2. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na bieżące utrzymanie cmentarza, tj. wywóz śmieci, woda, prace pielęgnacyjne. Nadwyżka będzie przeznaczona na planowany remont głównego ołtarza i ambony w naszym kościele.

3. W piątek Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca od 15.30 do 16.30, następnie różaniec i Msza św.

4. Chorych nawiedzę z posługą sakramentalną o tydzień później - 9 listopada.

5. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane w piątek i sobotę o godz. 16.30. Następnie we wtorek 6.XI. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.

6. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele misyjne w kwocie 491,- zł.

8. Dziękuję też za oddaną w ubiegłą niedzielę krew. Zebraliśmy 20,25 litrów Z chętnych 56 osób mogło oddać tym razem 45 osób.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. W dzisiejszym numerze mamy modlitewny dodatek „5 minut dla Boga” na listopad, cena 6 zł.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka