Maj 24 2019 21:56:36
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. listopada 2018 r.

31 niedziela zwykła

1. We wtorek w naszej Parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji o godz. 11.00. Postarajmy się tak ułożyć swoje zajęcia, byśmy znaleźli czas na spotkanie z Jezusem, który nas zaprasza. Aby Pan Jezus nie był ani chwili sam, proponowany jest następujący Plan adoracji:

od 11.00 Wolsko, Drzymały i ul. Poniatowskiego;
od 12.00 Arentowo, Huby, Matki Różańcowe, Brzostowo
od 13.00 Konopnickiej, Szkolna i Dąbrowskiego;
od 14.00 Racławicka, Plac Wolności i Grabionna;
od 15.00 Kościuszki, Aleja Brzostowska i Ks. Skargi;
od 16.00 Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego.

2. Różaniec za zmarłych z wymieniankami we wtorek i środę o godz. 16.30.

3. Od soboty 10 listopada wieczorem rozpoczynamy misje święte, które poprowadzi Ks. Jerzy Gugała – Pallotyn. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam i proszę Was wszystkich o modlitwę za ojca misjonarza, za całą naszą Parafię i za mnie, byśmy razem wszystkiemu podołali.

4. W niedzielę 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny. Następnie pod pomnikiem na Rynku zostaną złożone wiązanki kwiatów. Wcześniej już w piątek w Domu Kultury o godz. 18.00 spotkanie patriotyczne. Szczegóły w gablocie. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach naszej flagi narodowej.

5. W niedzielę z racji wspomnienia św. Marcina po Mszy św. błogosławieństwo rogali świętomarcińskich.

6. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na listopad.

7. Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 musimy zrobić „wielkie porządki” na przyjęcie Matki Bożej. Chcemy wygrabić wszystkie liście, oczyścić teren przy kościele oraz wysprzątać wnętrze świątyni. Ufam, że pospieszycie z pomocą, jak nigdy dotąd. Potrzebne będą grabie, miotły.

8. Proszę też serdecznie o wystrojenie swoich domów w całej parafii już na czas misji, aby to był zewnętrzny znak naszych przygotowań. Wszyscy odwiedzający nasze tereny będą wiedzieli, że dzieje się tu coś ważnego.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Kuczyńską z ul. Kościuszki. Polecajmy jej dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka