Maj 23 2019 15:02:29
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 11. listopada 2018 r.

32 niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy misje święte, które prowadzi Ks. Jerzy Gugała – Pallotyn. Serdecznie wszystkich zapraszam i proszę, otwórzmy nasze serca dla Jezusa i Jego Słowa. Program dotarł do każdego domu, wywieszony jest też w gablocie.

2. W PIĄTEK ok. godz. 17.30 przybędzie do naszej Parafii MATKA BOŻA w znaku IKONY JASNOGÓRSKIEGO WIZERUNKU. Zgromadzimy się w kościele gdzie będzie nabożeństwo oczekiwania o godz. 16.30 i procesyjnie udamy się na Rynek. Stamtąd po powitaniu wniesiemy w uroczystej procesji Cudowny Obraz do świątyni, gdzie Mszy św. na powitanie przewodniczył będzie Ks. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz diecezji bydgoskiej. Zapraszam poczty sztandarowe organizacji i instytucji. Dzieci niech mają w rękach lampiony. Dalsze modlitwy wg programu. Pamiętajmy by stawić się u Maryi na Apelu Jasnogórskim o 21.00. Zapraszam też na szczególną modlitwę o północy – PASTERKĘ MARYJNĄ, podczas której będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Zaproszeni zostali Księża pochodzący z naszej wspólnoty i wszyscy, którzy tutaj pełnili posługę jako proboszczowie lub wikariusze. Następnie do rana czuwanie. Kościół będzie otwarty całą dobę. Plan czuwania poszczególnych ulic i wiosek jest znany. Proszę, byśmy stawili się licznie i nie żałowali sił i czasu, bo takie wydarzenie mamy raz na 40 lat. Dla bezpieczeństwa modlących się i Obrazu Czarnej Madonny, całą noc służbę pełnić będą strażacy, proszę też by z każdej ulicy i wioski było przynajmniej 3 mężczyzn. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje w naszej parafii post.

3. SOBOTA – wg programu. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 osoby starsze, chore i niepełnosprawne. Udzielany będzie wtedy sakrament chorych. Proszę o mobilizację rodziny i sąsiadów, by tym osobom POMÓC !!! Wiąże się z tym wysiłek jednej i drugiej strony, ale WARTO go podjąć. O godz. 12.00 przy Matce Bożej na Mszy św. niech zgromadzą się wszystkie dzieci, niemowlęta w wózkach, maluszki, przedszkolaki i dzieci szkolne, zaproszone są MAMY w stanie błogosławionym z mężami oraz małżonkowie, którzy chcą modlić się o dar potomstwa. O g. 16.00 MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE NAWIEDZENIA. (nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 17.00 !!!) Podobnie w kolejną sobotę 24.XI. Msza św. będzie też o godz. 16.00.

4. Niech szczególnym dniem będzie też CZWARTEK – DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. Zapraszam do południa 10.00 – 11.30 i wieczorem od 18.30 – 20.00.

5. Dziękuję za zaangażowanie w dekorowanie domów i trasy przejazdu. Dziękuję za wczorajszą pomoc w sprzątaniu świątyni i terenu wokół kościoła. Jeszcze na bieżąco w czasie misji będę ogłaszał różne sprawy, które będą konieczne.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki, jest wiele ciekawych artykułów związanych z dzisiejszym Świętem Niepodległości. Jest też w dodatku diecezjalnym rozmowa z Ks. Biskupem Janem Tyrawą z okazji 30 r. jego święceń biskupich i posługi w naszej diecezji.

7. Modlitwa Wspólnoty Różańcowej w listopadzie będzie wyjątkowo nie za tydzień, ale w 4 niedzielę.

8. Bóg powołał do wieczności śp. Barnarda Kemp z ul. Kościuszki. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka